Taşınırken 5 Önemli Tavsiye

Taşınamaya karar verdiyseniz mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. Taşınırken 5 Önemli Tavsiye başlığı altında sizlere bu detaylardan bahsedeceğiz. Tüm taşınmalarda genelde %100 verimlilik beklenmez. Her zaman unutulan ve atlanılan birşeyler ve bazı hataları, sorunlar ortaya çıkabilir. Ancak stresi geçen bu günde ciddi sorunlar yaşanmasını istemiyorsanız aslında herşey sizin elinizdedir. Taşınırken 5 Önemli Tavsiye maddelerine gelin hep birlikte bakalım.

Nakliyat Hizmeti Alacağınız Firmayı Doğru Seçin

Taşıma Firması

Taşıma Firması

Evinizin taşınmasını eğer çevrenizden aldığınız nakliyat yardımı ile değil de profesyonel nakliyat firmaları üzerinden yapacaksanız herşey tamam, sorunsuz olacak demek doğru değildir. Yanlış firma seçiminizde yaşayabileceğiniz her tür olumsuzluğuda tecrübe edebilirsiniz. Öncelikle firma aramaya yeni kurulmuş değil tecrübesi yüksek Evden Eve Nakliyat Firmalarını listelemekle başlayın. Fiyatlardan ziyade önceliğiniz firmanın hizmet kalitesini değerlendirin. Bunlar Neler midir?

  • Eşyalarınız için yeterli büyüklükte bir araç mı sunuyor yoksa hazı sizin gibi bir müşteri yakalamışken büyük bir aracı başka işe size ise küçük bir kamyonet gönderebilirler. eşyaların zarar görmemesi ve tıkış tıkış istif şeklinde bir taşıma olmaması için bu detayı firma yetkilisi ile konulunuz.
  • Mobilyalarınız için teknik personel sunmaktamıdır. Bir çok nakliyeci firma sadece taşıma elemanı ile hizmet verir. Mobilya gruplarında da sökmeden zorlama bir taşımacılık sergiler. Bu konuda uzman marangoz desteği olup olmadığınız öğreniniz.
  • Tesisat işleri için teknik desteği olup olmadığınıda firmaya sorunuz. Yeni evinize taşındığınızda beyaz eşyalardan bulaşık ve çamaşır makinenizin monte edilmesi, giderlerinin bağlanması gerektiğini unutmayınız.
  • Yine bir çok Nakliyat şirketi sizden sonra bir servis daha atmak için hızlı ve aceleci olur ve bu nedenle doğru ve gerekli olan ambalajlamayı yapmazlar. Eşyalarınızın darbe almaması ve çizilmemesi için kesinlikle paketleme hizmeti isteyiniz.

Kıymetli Eşyalarınızı Muhafaza Ediniz

Taşınma Tavsiyesi

Taşınma Tavsiyesi

Eğer yukarıda bahsettiğimiz gibi doğru bir nakliyat firmasını bulduğunuzu düşünüyorsanız taşınma öncesinde dikkat edeceğiniz detaya gelelim. Kıymetli olan ziynet eşyalarınızı kesinlikle taşınmadan bir kaç gün önce ayrı bir yerde tutunuz. Buda mümkünse kişisel çantanız olmalıdır. Bunun dışında çok değer verdiğiniz ufak eşya, kıymetli ürünler varsa da onlarıda kendi aracınıza almanızı önermekteyiz.

Beyaz Eşyalarını Taşınma Öncesi Dinlendirin

taşınma nakliyat

taşınma nakliyat

Taşınırken 5 Önemli Tavsiye den biride beyaz eşyalarınızıdır. Beyaz eşya ürünleri evlerimizde kullandığımız değeri yüksek eşyalardır. Bu nedenle taşınma öncesinde mutlaka nakliyat kamyonu gelmeden önce bu cihazların fişini çekip dinlendiriniz. Ayrıca buzdolabı ve bulaşık makinanızıda boşaltmayı unutmayınız. Taşınırken gıda taşımak doğru değildir. Dolap yeni adresinizde de bir kaç saat çalışmayacağı için taşınma da gün boyu süreceği için gıdalarınızı taşınmadan önce Tüketiniz.

Yeni evinize taşındığınızda da beyaz eşyaların fişlerini hemen takmayınız. Bir iki saat civarında bir sürede tüm beyaz eşyalarınızı dinlendirmenizi tavsiye etmekteyiz.

Arkanızda Eşya Bırakmayın

Taşındığınız eski evinizde geride eşya kalmadığından emin olmak için son eşya çıktığında ve nakliyat firması elemanları eşya kalmadığı dediği anda siz kendiniz tüm odalarınızı tek tek kontrol ediniz. Bir çok taşınmada geride eşya bırakıldığı düşünüldüğünde bu kontrolün yapılmadığı anlaşılmaktadır. Mutfak dolaplarınızı tek tek açıp kontrol edin, banyo içinde varsa dolapların tümünün içine bakınız.

Taşınma Öncesi ve Sonrası Temizlik

Taşınma planınızın içinde mutlaka temizlik hazırlığı olması gerekmektedir. Eski taşındığınız adresten çıkarken elinize bir adet çöp poşeti alıp geride kalan çöplerinizi poşete doldurmanızı tavsiye etmekteyiz. Yeni adresiniz içinse eşyalar gelmeden önce kaba bir temilik yaptırmanızı önermekteyiz. Bunun içinde bina yönetimi veya kapısından destek isteyebilir ve temizlik için personel yönlendirmelerini talep edebilirsiniz.