Şehirlerarası Nakliye

Nakliyeciliğin zor ve yorucu hatta zahmetli olan dallarında biride Şehirlerarası Nakliye hizmetleridir. Burada şehir içi taşımacılığa göre çok daha fazla dikkat ve kurumsallık istemektedir. Her bölgesel hizmet veren nakliyat firması Şehirlerarası Nakliyat işlerini yapamaz ve yürütemez. Öncelikle firma altyapısının buna son deece uyumlu olması, personel eğtiminin bu doğrultuda verilmiş olması, firmada kullanılan araçların ve yardımcı ekipmanların Şehirlerarası Nakliye işleri içn uygun olması gerekmektedir. Diğer Nakliyat ve sevkiyat işlerine bu denli zor olmasın nedenleri nelerdir diye soruyorsanız yanıtımız aşağıda verilecektir.

Şehirlerarası Nakliye Yapan Firmaların Özellikleri

Eğer sizde şehir dışına bir taşıma süreci yaşıyorsanız firma araya ve taramaya başlamışsınızdır. Farkettiğiniz gibi bir çok Evden Eve Nakliyat firması Şehirlerarası Nakliye hizmeti verdiğiniz sitelerinde beyan etmektedir ancak aradığınız zaman bir çok şirket yakın yerler dışında hizmet vermediğine tanık olursunuz. Bunun birden fazla sebebi olabilir. Aşağıdaki sizler için belirttiğimiz maddeler Şehirlerarası Nakliye yapan firmada bulunması gereken özelliklerdir. Eğer bu özellikler bulunmuyorsa firmada iki kere düşünebilirsiniz.

  • Firmamın Şehirlerarası Nakliye işlemleri için gerekli iznlerinin olması gerekmektedir.
  • Nakliyat firmasında uzun yol tecrübesi olan eğitimli şöförler bulunması gereklidir.
  • Uzun mesafeli nakliye işlerinde çift şöför gerekliliği vardır buda bir maliyet gerektirmekte ve kurumsal firmalar dışında buna riayet eden yoktur diyebiliriz.
  • Geri dönüşte hiç bir firma aracının boş olarak dönmesini istemez ancak her firmada dönüşte müşteri bulamaz buda firmaları zor durumda bırakır
  • Nakliyat firmasının kadrosu birden fazla olması gerekmektedir ki Şehirlerarası Nakliye sırasında eşyalar ile birlikte bir ekibinde yola çıkması ve yeni adreste indirme yükleme yapması gerekmektedir.

Şehirlerarası Nakliye Fiyatları Ne Kadardır?

Yine fiyatlar konusunda belirli olan etkenler mesafenin ne kadar olduğu ve eşyanızın büyüklüğü olacaktır. Eşya çoğunluğuna göre ona uygun bir kamyon, mesafenin uzunluğuna göre çift şöför ve yine yeni taşınılan adresteki eşyaların taşınması için ekibin bölgeye sevkiyatı ve diğer giderler hesaplanacaktır. Her eşya sahibi mutlaka ki en düşük bedelli bir taşıma istemektedir ancak Ucuz nakliye fiyatları bölümünde de bahsettiğimiz gibi ne kadar alt limite inildiğinde sorunların da o kadar çok yaşanacağı kaçınılmaz bir gerçektir. Fiyatlar kısa mesafelerde 2000 TL den başlayıp 5000 Tlye kadar çıkabilmektedir yinede bahsettiğimiz fiyatlar mesafe bilinmeden yüzeysel olarak verilmiş Şehirlerarası Nakliye fiyatlarıdır. Güncel fiyatlar için uzmanımıza ulaşıp detayları paylaşmanız halinde hemen sizlere hızlıca fiyat bilgisi verilecektir.

Şehirler Arası Nakliye işleminde Neler taşınabilir?

Yasalarca belirlenmiş engeli omayan tüm ürünler şehirler arası taşımacılıkta sevk edilebilmektedir. Firmamız Evden Eve Nakliyat Uzmanı kimi zaman ev taşıma işlemi yaptığı gibi kimi zaman işyeri, ofis, mağaza ve depo taşımacılığıda yapmaktadır. Bunlar dışında yine çeşitli depolardan ürün sevkiyatında şehirler arası nakliye işlemi ile yapılabilmektedir. Bazen çok çıkmasada şehirden şehire makina taşınımıda yapılmakta ve talep edilmektedir