İstanbul şehir içi nakliyat

Ev taşıma İstanbul da hiç durmayan sürekli talep ve arzın oluştuğu bir hizmet alım türüdür. İstanbul şehir içi nakliyat isteğinin son yıllarda artmasına sebep olan bir çok değişim bulunmaktadır. Öncelikle eskiye oranla semt ve mahallelerde nakliyat hizmeti veren bireysel kişilerin sektöründen elini çekmesi birde yeniden yapılanma kapsamında hemen hemen her bölgede bulunan inşaat yapılanması, toplu konutların artması ve yıkım işlerinin çokluğu İstanbul şehir içi nakliyatı artırmaktadır. Gelen talepleri İstanbul da karşılamaya yetecek firma sayısıda yeterli olup eleman da bulunmaktadır. Ancak talep artması ile sektörde sürekli artan yeni firma açılımlarıda bulunmaktadır.

İstanbul Şehir içi Nakliyat Nedir?

Bir ev veya ürünün İstanbul içinde bir bölge, ilçe, semte ve adresten alınıp yine aynı il sınırları içerisinde farklı bir adrese taşınması işlemine İstanbul şehir içi nakliyat denir. Şehir içi nakliyatta İstanbul da Anadolu yakası ile Avrupa yakası kimi nakliyat firmasına göre farklılık arz etmezken kimi firma için Şehirlerarası Nakliye düzeyinde kabul görmektedir. Tabiki sadece kelimenin değişmesi ile bundan bahsetmek söz konusu değildir. Bu şekilde işlem yapan Taşımacılar fiyat farkı da teli etmektedir. Buda bir çok kişinin canını sıkmakta hatta istenmeyen anlaşmazlıklarında yaşanmasına neden olmaktadır. Ancak bazı kesimler vardırki ayrı iller olmasına rağmen yine Şehir içi nakliyat seviyesinde işlem görürler. Kartal ilçesinden alınan bir ev eşyasının Kocaeli Gebze İlçesine gitmesi bir il değişkiliği iken bir çok firma burda da Şehirlerarası Nakliyat işlemi uygulamaz.

İstanbul şehir içi nakliyat Nasıl yapılır?

Ev taşımacılığı ve işyeri, ofis, depo, mağaza ve fabrika taşımacılığına uygun araçlar ve gerekli izinlerin alınması koşulu ile bu hizmet verilebilmektedir. Günümüzde haberlere konu olan yasal omayan kaçak olarak yapılan işlerde bulunmaktadır. İstanbul şehir içi nakliyat için araç yeterliliği bulunan firmaların ayrıca bünyelerinde marangoz ustası, elektrik ve tesisat ustaları da bulunmakta olup taşıma işlerimleri gerekli söküm, montaj işçilikleri de sunması gerekir.