ev taşıma

Yaşadığımız mekanları geride bırakıp taşınmak her zaman zor ve stresli olmuştur. Ev Taşıma planınız varsa mutlaka aylar haftalar öncesinden hazırlık yapmaya başlarsınız. Bir çoğumuzun ilk aklına düşen endişe ise değer verdiğimiz ev eşyalarımızın güvenli taşınıp taşınmayacağı ve nakliye sırasında hasar alıp almayacağıdır. Önceki yıllara senelere göre Evden Eve nakliyat sektöründe oldukça iyi yönde gelişmeler olmakta ve firmaların kalitesi de artmaktadır. Bunda etkili olan ise müşterilerin artık daha fazla seçici olması ve kötü niyetli firmaların ise bu sektörde barınmasıdır. Evden Eve Nakliyat Uzmanı olarak sizlere Ev taşıma esnasında nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız.

Ev Taşıma Öncesi Hazırlık Süreci

Taşıma için bir tarih üzerinde anlaşıldığında ev ve daire sahibi için hazırlık süreci genelde hemen başlarken Nakliyat firması için taşınmadan genelde bir gün önceki hazırlık süreci önemli olmaktadır. Ev Taşıma için müşterilerimiz genelde haftalar öncesinden kolileme yapmak sureti ile hazırlığa başlarlar. Bizim önerimiz bu konuda bir zahmete girmememiz yönündedir. Uzman personellerimiz yardımcı ekipmanlar ve malzemeler ile tüm ürünlerde paketleme ve ambalajlama ile daha korunaklı bir taşıma sağlayabilmektedir. Ev sahibine burada düşen en büyük hazırlık süresi taşıma esnasında ortalık değeri yüksek olan eşyalarını, ürünlerini, takı ve paraları ortada bırakmamasıdır. Nakliyat şirketleri için hazırlık sürecide en fazla dikkat edilenler ise evdeki eşyaların hacmine göre yeterli bir büyüklükte araç hazırlanması ve yine evdeki montaj gerektiren işler için teknik personel hazırlığıdır.

Ev taşıma Süreci nasıl ilerlemektedir?

Taşınma günü gelip çattığında bir çok kişi hangi eşyaların öce taşınacağı ve buna benzer soruların cevabını aramaktadır. Bir Evden Eve firması gözünden değerlendirdiğimizde Ev Taşıma işlerinde aşağıdaki sıralamada genelde taşıma yapılmaktadır.

  • Öncelikle taşınmada ambalajlama ve paketleme işleri yapılır ve bunun için gerekli ekipman daire içine taşınır.
  • Sökülmesi gereken mobilya, dolap ve masa gibi ürünler için teknik personeller söküm işlemine geçerler.
  • Bir yandan gerekli sayıdaki personel kırılacak eşyaları paketlerken bir yanda da diğer personeller ağır eyaların taşıma hazırlığına başlarlar
  • Nakliyat kamyonu içerisinde ilk olarak genelde beyaz eşya grupları konulmaktadır.
  • Büyük hacimli koltuk takımları ve mobilyalar ise beyaz eşyalardan sonraki aşamada gelmektedir.