Taşıma işleminde Kolileme Neden Önemlidir?

Evlerimizde kaba eşyalarımız çoğunlukta olduğu gibi hassas ve nasip ürünlerimizde bulunmaktadır. Taşıma işleminde Kolileme Neden Önemlidir? sorusuna verilecek cevap değer verdiğimiz eşyalarımızın zarar görmemesi için kolileme kesinlikle basite alınmaması gereken bir ambalajlama yöntemidir. Mutfaktan başlarsak porselen takımları yüksek değeri olan ürünleriniz olabilir. Eğer düzgün bir kolileme işlemi yapılmaz ise sadece bir adet değil belki bütün takımın kırılmasına neden olabilirsiniz. Bu sadece bu ürünler içinde geçerli değil tüm cam eşyalarında risk altında olduğu gösterir.

Taşınırken Kolileme ve Etiketleme Yapmaya Mutlaka Özen Gösteriniz

Taşınmadan Mutlaka Koli Temin Ediniz

Kolileme

Kolileme

Genelde konut sahipleri bir gün önceden taşınma kararı almazlar. Günler hatta haftalar öncesinden taşınmaya karar verip ve planlarız. Ancak bu planda sadece taşınacağımız günü belirlemek önemli değildir. Eşyalarımızın hasar ve zarar almadan yeni evimize götürülmesi de önceliğimiz olmalıdır. Bunun içinde günler öncesinde çevremizde bulunan marketlerden, mobilyacılardan, beyaz eşya mağazalarından koli temin etmeye başlayınız. Eğer bu şekilde dükkanlardan istemeye sıkılırsanız ambalajcı firmalardan 40- 50 adet koliyi 100-150 TL gibi bir rakamla satına alabilirsiniz.

Evden Eve nakliyat Kolilemeye başlarken de dikkat edilmesi gereken ayrıntılar vardır. Mesela tabakları koli içerisine yatay şekilde değil dik olarak koymanız kırılmasını engelleyecektir. Bardaklar içinde genelde gazete kağıdına sarılma işlemi yapılır. Bardağın içi gazete kağıdı ile doldurulur ancak bun yerine sarılması daha makul bir çözümdür. Ayrıca kolinizi alttan açılmaması için kesinlikle koli bandı ile bantlamanız önerilmektedir.

Kolilerde Etiketleme Yapınız

Kolileme

Kolileme

Taşınma bir şekilde tamamlanacak ve geriye yeni adresinizde yerleşim stresi başlayacaktır. Planlı ve düzgün bir taşınma ile yerleşim belki sadece saatler sürecekken hatalı taşınma ile belki günlerce yeni adresinizde yerleşme sorunu yaşayacaksınız. Ufak ev eşyalarınızı kolilerken kesinlikle üstlerine hangi odaya ait olduklarını ve içinde ne bulunduğu yazmanız çok faydalı bir işlem olacaktır.

Bu etiketleme nakliyat firması personeline yeni evinizde hangi odaya bırakılması gerektiğinide hatırlatmış olursunuz. Aynı şekilde sizde yeni evinizde hemen koliden çıkarıp yerine yerleştirme yapabilirsiniz. Bunun için size keçeli bir kalem yetecektir.